Centrul de Politici și Reforme din Moldova angajează asistent de proiect

Centrul de Politici și Reforme este o platformă independentă, care are drept scop îmbunătățirea politicilor publice în Republica Moldova și promovarea reformelor structurale conforme principiilor europene, în beneficiul societății.

Atribuții și responsabilități

Asistentul/a de proiect:

– Oferă asistență Coordonatorului de proiecte în administrarea generală a proiectelor;
– Contribuie la elaborarea și distribuția materialelor informative și de vizibilitate cu privire la proiectele CPR Moldova;
– Participă la activitatea de raportare financiară cu privire la implementarea proiectelor;
– Participă la ședințele interne şi evenimentele publice organizate în cadrul proiectelor;
– Asigură sprijinul de ordin tehnic, logistic și administrativ în activitățile curente ale proiectului, în coordonarea activităților partenerilor implicați în proiect, în implementarea proiectului în parametrii asumați, pentru a respecta condițiile contractuale (elaborează și menține documente/dosare, creează și menține diverse baze de date, alte sarcini relevante);
– Asigură circulația informației în cadrul proiectului;

Cerinţe:
– studii superioare în unul din următoarele domenii: management, economie, drept, științe politice, sociale sau umanitare sau alte domenii relevante;
– capacitate de a învăța rapid – demonstrată prin experiență de muncă sau alte activități;
– experiența de muncă în cadrul organizațiilor neguvernamentale şi/sau organizațiilor donatoare naționale/internaționale – va constitui un avantaj;
– cunoașterea excelentă a limbilor română și engleză, cunoașterea limbii ruse va constitui un avantaj;
– abilități excelente de utilizare a calculatorului (MS Office, Internet);

Pentru a aplica expediați-ne dosarul la adresa cprmoldova@gmail.com cu subiectul „Asistent de proiect”. Vor fi chemați la interviu doar candidații preselectați.

Dosarul va conține:

-CV-ul actualizat

-O scrisoare de motivare (max. 800 cuvinte); în scrisoarea de motivare indicați așteptările salariale.

Termen de aplicare – 1 martie 2018, ora 18.00
Persoana de contact: Ecaterina Cernomorcenco, tel: +373 68144302

Aplică și creează o schimbare în domeniul politicilor de tineret!

Previous Întâmpină primăvara donând sânge!
Next Banca Națională angajează inginer coordonator