Camera de Comerț și Industrie a RM angajează experți pentru elaborarea unui set de metode

Camera de Comerț angajează experți

Job // Camera de Comerț și Industrie a Republicii Moldova angajează experți pentru elaborarea setului de metode, instrumente în procesul de ghidare și predare în cadrul instruirii practice a elevilor-ucenici în cadrul companiei.

Camera de Comerț și Industrie a RM (CCI RM) acordă suport și monitorizează instruirea practică a elevilor-ucenici în cadrul companiilor, pentru programele de formare profesională tehnică prin Învățământ Dual.

În acest context, CCI RM angajează 2 Experți pentru elaborarea unui set de metode/instrumente de ghidare și predare în cadrul instruirii practice, ce vor fi utilizate de către companii pentru instruirea elevilor-ucenici.

RESPONSABILITĂȚILE EXPERTULUI:

  • Analiza metodelor/instrumentelor practicate utilizate în cadrul instruirii practice de către companii;
  • Prezentarea instrumentelor de transfer de experiență și a cunoștințelor teoretice în cadrul instruirii practice la companie;
  • Elaborarea setului de metode/instrumente de ghidare și predare în cadrul instruirii practice în companie;
  • Prezentarea raportului privind activitatea realizată.

CALIFICĂRILE NECESARE:

  • Studii universitare în domeniul: economiei, educației, resurselor umane;
  • Minim 5 ani de experiență în domeniul activității cooperărilor companiilor și instituțiilor de învățământ;
  • Experiență în organizarea proceselor în cadrul cooperărilor duale;
  • Experiență în organizarea proceselor de instruire practică;
  • Experiență de organizare a instruirilor  cu utilizarea platformelor de comunicare on-line;
  • Abilități de interacțiune cu companiile și instituțiile de învățământ;
  • Responsabilitate și profesionalism în realizarea sarcinilor.

CONDIȚII DE ANGAJARE:

Contribuția Experților va cuprinde un număr total de până la 70 zile, pe durata contractului: iunie-august 2020.

APLICAȚIA VA INCLUDE:

  • CV detaliat și Scrisoarea de motivație;
  • Scurt concept metodologic;
  • Oferta financiară în MDL.

Dosarele vor fi expediate în format electronic la adresa: rodica.bivol@chamber.md, până cel târziu în data de 17 iunie 2020, ora 17:00.

Dosarele incomplete sau primite după data limită, nu vor fi luate în considerare. Pentru informații suplimentare, contactați la numărul de telefon: 079662390.

Descoperă mai multe oportunități pentru tineri, alături de echipa youth.md!

Previous ODIMM a lansat un nou Program de suport pentru digitalizarea ÎMM-urilor
Next Job în Chișinău // Artpoligraf își extinde echipa!