Travod International angajează profesor de engleză în afaceri

locul de muncă

Orașul: Chișinău

Denumirea poziţiei/postului: profesor de engleză în afaceri

Organizația (angajatorul): TRAVOD International

Tip: full/part time

Cerințe:

  • abilități excelente de comunicare în limba engleză;
  • abilități de prezentare și coaching;
  • personalitate extroversă și pozitivă;
  • inteligență emoțională ridicată;
  • candidații nativi din Anglia vor beneficia de un avantaj.

Responsabilități:

  • Pregătirea sesiunilor de lecții care vor satisface nevoile grupului sau individuale, la locul de muncă. Cursurile ar trebui să se concentreze pe comunicarea în afaceri  și a gramaticii, cu ajutorul mijloacelor precum jocuri cu rol, discuții, studii de caz și sarcini de scriere;
  • planificarea, pregătirea și frunizarea lecțiilor pentru fiecare grup/persoană, în conformitate cu nivelul de cunoaștere a limbii engleze;
  • evaluarea comunicării interne (voce și email), și găsirea sugestiilor pentru îmbunătățire.

Salariu/Beneficii:

  • pachet social complet;
  • angajare oficială;
  • venitul competitiv (va fi discutat);
  • bonus suplimentar de performanță plătit trimestrial;
  • antrenament și dezvoltare;
  • un loc de muncă modern și confortabil, situat în inima orașului, lângă parcul central;
  • mașină de cafea, fructe, ustensile de bucătărie, zona relax;
  • recompense;
  • evenimente, cu scopul de a cunoaște echipa.

Alte informații:

TRAVOD International este o companie cu creștere rapidă, clasându-se printre primele 20 de agenții de traduceri din Europa de Nord. Fondată în 2010 și cu sediul la Londra, TRAVOD conduce și împuternicește o comunitate de peste 25 de mii de lingviști care traduc în mai mult de 100 de limbi. Cu birouri în Regatul Unit, România și Moldova, TRAVOD este acum o echipă de peste 90 de angajați puternici, cu ambiția de a dubla creșterea doar în anul următor.

CV-ul va fi trimis la adresa  recruiting@travod.com, indicând poziția pentru care aplicați în linia de subiect – “Business English Teacher”.

Sursa: civic.md

Previous Dacă ești un tânăr manager, nu rata oportunitatea unui stagiu de o lună în Germania
Next (Interviu) Vladimir Cabîș - Campionul Sud-Est European la Orientare Sportivă