JOB//Institutul pentru Inițiative Rurale angajează un/o asistent(ă) de proiect

asistent de proiect, oportunitate de angajare, institutul de initiative rurale

Institutul pentru Inițiative Rurale (IRI) anunță concurs de angajare a unui/unei asistent(e) de proiect, parte a echipei IRI.

  1. Tipul de angajare: contract de muncă pe termen de 17 luni, cu posibilitate de extindere a contractului. Perioada de probă 3 luni.
  2. Regimul de muncă: 40 de ore pe săptămână, de regulă de la 9.00 până la 18.00, de luni până vineri;
  3. Data de start: 3 Decembrie, 2018;
  4. Locul de muncă: Chișinău, oficiul Institutul pentru Inițiative Rurale (IRI).

Atribuții și responsabilități ale asistentului de proiect:

  • colectează informații despre progresul activităților Institutului pentru Inițiative Rurale (IRI) și participă în elaborarea activităților de raportare în cadrul programelor curente;
  • asigură aspectele logistice legate de organizarea evenimentelor IRI puse în sarcina sa (organizarea sălii, expedierea invitațiilor, multiplicarea seturilor pentru participanți, pregătirea încăperii, verificarea prezenței la eveniment, fotografierea în timpul evenimentului etc.);
  • efectuează deplasări pe întreg teritoriul Republicii Moldova în vederea planificării și organizării activităților de program;
  • realizează sarcini administrative și de logistică (elaborează și menține documente/ dosare de program, crează și menține diverse baze de date, alte sarcini relevante);
  • menține comunicarea cu partenerii locali în cadrul proiectului;
  • alte responsabilități relevante la solicitatrea Coordonatorului de Program.

Competențe și abilități:

  • diplomă de Licență sau de Master în management, comunicare, resurse umane, științe politice, sociale sau umanitare sau alte domenii relevante;
  • cunoașterea la nivel avansat a limbilor română și engleză. Cunoașterea limbii ruse este un avantaj.
  • abilități de comunicare și spirit de lucru în echipă;
  • folosirea facilă a calculatorului şi posedarea la nivel avansat a MS Office, Windows şi internet;

Experiență profesională:

  • experiență de lucru demonstrată într-o funcție similară;
  • experiența de lucru în cadrul organizațiilor nonguvernamentale și/sau organizații naționale/internaționale – va constitui un avantaj.

Institutul pentru Inițiative Rurale oferă:

  • lucru interesant în cadrul unei echipe de profesioniști;
  • mediu de lucru confortabil, posibilități de dezvoltare profesională;
  • salariu motivant;
  • regim de muncă flexibil.

Termenul limită de depunere a dosarelor: 4 Noiembrie, 2018.

Titlul email: Asistent de proiect_Nume/prenume

Persoanele interesate sunt rugate să trimită CV-ul și scrisoarea de intenție în limba română sau engleză, care să conțină și datele de contact cel puțin 2 persoane de referință (ideal foști agajatori) care pot confirma datele prezentate.

Dosarele de aplicare vor fi expediate laoffice@iri.md  și / sau e.turcan@iri.md

Previous Ești interesat de artă și de cultură? Fii stagiar la Teatrul Laborator „Arta și Gândul”
Next JOB//„Concordia. Proiecte sociale” este în căutarea Managerului Concordia Academia