JOB//Crucea Roșie Moldova angajează contabil/ă

oferta de angajare chisinau, crucea rosie, contabil angajare

Crucea Roșie Moldova anunță concurs de selectare a unui/unei contabil/e.

Cerințe de bază:

  • studii superioare de specialitate (contabilitate și audit);
  • experiență de muncă în domeniul contabilității 3 ani (experiență în sectorul necomercial – avantaj);
  • abilități operare PC (1C versiunea 8.3, Word, Excel);
  • spirit de lucru în echipa;
  • seriozitate și responsabilitate;
  • cunoașterea limbei engleze ar fi un avantaj;
  • experiența de lucru în ONG constituie un avantaj.

Responsabilități:

  • organizează și asigură efectuarea corectă și la timp a înregistrărilor în contabilitate, cronologic și sistematic, potrivit planurilor de conturi și normelor legale emise de instituțiile de reglementare legală;
  • efectuează plățile on-line;
  • verifică componența soldurilor conturilor și efectuează reglări pe baza acestora;
  • verifică și/sau efectuează închiderea conturilor de venituri, cheltuieli;
  • asigură întocmirea și arhivarea documentelor justificative și a registrelor contabile, conform legislației în vigoare;
  • evidența tuturor compartimentelor contabilității;
  • cunoasterea legislației fiscale și a SNC;
  • întocmirea rapoartelor financiare și a dărilor de seamă fiscale;
  • pregătirea rapoartelor conform cerințelor finanțatorilor;
  • organizează operațiile cu caracter financiar contabil;
  • efectuează operațiuni în softul de contabilitate al organizației;
  • participă la organizarea și prezentarea de informații și documente către auditul financiar și intern.

Vei beneficia de :

  • pachet salarial atractiv;
  • pachet social deplin;
  • mediu de lucru plăcut.
  • programul de lucru: part-time, flexibil.

Dacă ești interesat, expediază CV-ul la adresa redcross.md@gmail.com, cu specificarea „Contabil Crucea Roșie”.

Previous Participă la un „Autentic” atelier de creație și dezvoltă-ți abilitățile artistice
Next Centrul de Informații GENDERDOC-M te învită la seminarul informațional despre sănătatea sexuală

Youth.md

1 Comment