JOB//Compania Miso Textile anunță post vacant pentru funcția de contabil-șef adjunct

conbail sef adjunct, miso textile, oferta de angajare chisinau

Compania Miso Textile anunță post vacant pentru funcția de Contabil-șef adjunct.

Responsabilități-cheie:

  • gestionarea implementării în practică a politicii contabilității privind evidența producerii, salariului, importului, exportului, stocurilor, fonduri fixe etc.;
  • stabilirea procedeelor interne privind contabilitatea de gestiune;
  • stabilirea procedurilor de lucru specifice, care să asigure evidența contabilă;
  • stabilirea principiilor de organizare a sistemului informațional contabil;
  • exercitarea controlului preventiv privind legalitatea operațiunilor;
  • asigurarea controlului înregistrărilor contabile,  procedeelor de prelucrare a datelor și exactitatea acestora;
  • centralizarea rapoartelor primite de la departamentele de producere;
  • asigurarea procedurii de restituire a TVA conform Regulamentului de restituire TVA;
  • asigurarea întocmirii registrelor contabile în conformitate cu legislația în vigoare;
  • asigurarea întocmirii rapoartelor: fiscale, bancare, statistice;
  • asigurarea întocmirii situațiilor financiare anuale cu toate anexele conform SNC.

Cerințe:

  • experiență într-o poziție similară în companie de producere de minim 4 ani;
  • cunoștințe profunde a programei de evidență contabilă 1C, 8;
  • cunoștințe profunde în SNC, legislația fiscală la un nivel înalt;
  • studii superioare în Contabilitate sau Finanțe;
  • abilități bune de planificare și autoorganizare;
  • atenție la detalii, capacitate de analiză și sinteză;
  • cunoașterea obligatorie a limbilor române și ruse.

Vei primi:

  • salariu competitiv și motivant;
  • posibilități de dezvoltare profesională și oportunități de avansare în carieră;
  • mediu de lucru respectuos într-un oficiu modern din centrul orașului Chișinău.

Dacă Dvs. corespunzi  cerințelor și îți place oferta anunțată, expediază un CV cu o poză recentă pe adresa ina.burciu @ misotextile.com până pe data de 30.11.2018, indicând în subiectul mesajului denumirea funcției.

Previous Vino la un nou Pop Simfonic și bucură-te de peste 10 genuri de muzică
Next Participă la cursă de alergare în cadrul Maratonului de Crăciun