JOB//AO CCF Moldova anunță post vacant pentru poziția de contabil-șef

AO CCF Moldova, post vacant, contabil-șef

CCF Moldova (www.ccfmoldova.org) este o organizație non-guvernamentală cu experiență vastă în domeniul protecției sociale a copilului și familiei. Viziunea noastră este o lume în care niciun copil să nu sufere în instituții rezidențiale. Valorile noastre sunt: excelență, integritate, curaj.

AO CCF Moldova anunță post vacant pentru poziția de contabil-șef.

Principalele responsabilități:

  • organizarea, controlul și gestionarea evidenței contabile și fiscale;
  • corectitudinea evidenței de înregistrare a documentelor primare, salarizare, deplasări, taxe, etc.;
  • elaborarea, pregătirea și prezentarea la timp a rapoartelor și dărilor de seamă;
  • controlul achitărilor către furnizori și contractanți;
  • monitorizarea modificărilor legislației contabile și fiscale în vigoare;
  • controlul creanțelor și a datoriilor;
  • coordonarea și controlul subordonaților;
  • elaborarea si pregătirea rapoartelor pentru managementul Organizației;
  • asigurarea suportului și furnizarea datelor necesare pentru procesul de planificare și pentru diverse proiecte în cadrul Organizației;
  • lucrul cu organele de control.

Cerinţe:

  • studii superioare de specialitate;
  • experiența de activitate în domeniul contabilității de 5-10 ani;
  • experiența de activitate în Asociațiile Obștești este un beneficiu;
  • cunoașterea tuturor domeniilor de contabilitate și fiscală;
  • persoană atentă la detalii, rezistența la stres, de înaltă performanță, responsabilă;
  • capacități înalte de analiză și argumentarea punctului său de vedere.
  • cunoașterea calculatorului (MS-Word, Excel, 1C);
  • cunoașterea limbilor română, rusă și engleză fluent.

Beneficii:

  • grafic de lucru 9.00 -18.00, 5 zile per săptămână;
  • posibilitatea de sporire a calificării;
  • contract pe perioadă determinată cu posibilitatea de prelungire;
  • dotări: telefon de serviciu, calculator, spațiu cu necesitați de lucru, toate într-o ambianță prietenoasă;
  • perioada de probă: 3 luni.
  • vei avea parte de o echipă care se susține reciproc și vei ști exact ce ai de făcut, pentru că pun accent pe planificare, responsabilitate, angajament, dedicare, entuziasm, transparență și multă comunicare.

Trimite:

  • O scrisoare de intenție în care să menționezi și despre lucrul (sau lucrurile) de care ești cea/cel mai mândru/ă până acum în viață ta și de ce.
  • Un Curriculum Vitae (de dorit cu poză și profilul de facebook)

Toate acestea le transmiți la adresa sergiu.busuioc@ccfmoldova.org până pe data de 25 ianuarie 2019.

Previous Ia-ți prietenii și inspirația și vino la un atelier cu miros de lavandă și henna indiană
Next ANDA și Grow Me Up te invită să participi la cel mai incendiar campionat de dezbateri!