JOB// Eşti o persoană responsabilă şi îţi place să coordonezi programe ? Acest job este pentru tine.

Job. CID NATO, Coordonator de programe

Foto simbol: wraltechwire.com

Cerinţe faţă de candidaţi:

  • Studii universitare într-un domeniu socio-umanist, de preferinţă: Relaţii internaţionale, Studii europene, Ştiinţe politice, Drept;
  • Cel puţin doi ani experienţă în organizarea și coordonarea evenimentelor de instruire, vizitelor de studii, activități de promovare;
  • Abilităţi de coordonare, de lucru în echipă, elaborare şi administrare a proiectelor internaţionale;
  • Posedarea fluentă a limbii engleze şi rusă;
  • Experiență și cunoașterea principiilor de lucru în cadrul proiectelor și a modalităților de raportare și evaluare a rezultatelor;
  • Capacităţi avansate de comunicare şi coordonare cu partenerii externi şi locali;
  • Abilităţi de lucru la PC;

Responsabilități:

  • Elaborarea, planificarea și implementarea activităților de diplomație publică;
  • Elaborarea, raportarea și evaluarea proiectelor;
  • Stabilirea relațiilor de colaborare, coordonarea activităților și menținerea unor relații de comunicare cu partenerii strategici ai proiectului și cu alte organizații din societatea civilă, mediul academic, mass media;
  • Monitorizarea implementării proiectelor și raportării rezultatelor.
  • Participarea în procesul de evaluare a rezultatelor și pregătirea rapoartelor către finanțator.

Dosarul de aplicare va conţine:

  • CV-ul aplicantului în limba română (conţinând şi datele de contact a două persoane de referinţă), preferabil în format Europass;
  • O scrisoare de motivare (menţionând viziunea candidatului și gradul de motivare).

Doar candidaţii care vor corespunde cerinţelor de calificare vor fi invitaţi la un eventual interviu.

Termenul limită de depunere a dosarelor: 10 august 2018, ora 23.59.

Candidaţii sunt invitaţi să expedieze dosarul în variantă electronică pe adresa info@infocenter.md și sanda.sandu@infocenter.md.

Previous Eşti pasionat de fotografie ? Participă la Concursul Zip Fashion Photography
Next Îţi doreşti o experienţă de neuitat? Participă la proiectul „Study tours to Gdynia” din Polonia