JOB// Asociaţia „MOTIVAŢIE” caută expert (ă) pentru elaborarea unei baze de date electronice

Asociația Motivație, concurs de angajare, servicii, baze de date

Foto simbol: wildapricot.com

Asociaţia „MOTIVAŢIE” din Moldova (AMM), anunță concurs deschis de selectare a unui expert / unei experte pentru elaborarea unei baze de date electronice, în imba română, pentru centralizarea și gestionarea indicatorilor despre grupurile țintă a proiectelor implementate de Asociație.

Sarcini și responsabilități:

  • Proiectarea structurii bazei de date;
  • Elaborarea platformei electronice / online conform solicitărilor și cerințelor tehnice prezentate de Asociație;
  • Introducerea informației conform datelor colectate de AMM;
  • Integrarea, filtrarea și structurarea datelor;
  • Testarea bazei de date pe server-ul AMM;
  • Instruirea echipei AMM în utilizarea bazei de date și a tuturor funcționalităților;
  • Asigurarea tuturor normelor de protecție și securitate a bazei de date în întregime, configurarea serverului;
  • Asigurarea mentenanței și oferirea garanțiilor de bună funcționare a aplicației timp de 1 an de zile de la darea
  • în exploatare, înlăturarea tuturor erorilor sau neajunsurilor depistate în perioada de exploatare;
  • instruirea unui angajat în administrarea și actualizarea bazei de date.

Cerințe față de ofertanți:

  • Experiență demonstrată de realizare a unor produse similare. Prezentarea unui portofoliu care să demonstreze elaborarea unor astfel de sarcini va constitui un avantaj semnificativ.
  • Absolvent de studii superioare de specialitate.
  • Persoană foarte organizată, energică, orientată către obținerea de rezultate.
  • Capacitate de analiză, planificare și monitorizare a activității, atenție la detalii.
  • Cunoașterea limbilor române și ruse.
  • Aspecte organizaționale și termenii de prestare a serviciilor:

Serviciile vor fi oferite în perioada  mai-iunie (perioadă estimativă).

Persoanele interesate trebuie să transmită un dosar, care să conțină:

  • CV-ul aplicantului, cu trimitere la servicii similare anterior prestate sau produse similare elaborate;
  • Viziunea sa tehnică (Fiecare ofertant va prezinta o viziune a sa tehnică cum va realiza această bază de date, ce metode și tehnici moderne va aplica);
  • Oferta financiară.

Oferta financiară trebuie să fie prezentată în MDL și va conține suma brută, inclusiv impozite și alte taxe. În ofertă se vor include: adresa, telefonul și rechizitele bancare ale ofertantului, data, semnătura conducătorului și amprenta ștampilei; costul în MDL pentru fiecare serviciu separat (inclusiv detalieri pe activități, conform viziunii tehnice propuse) și costul total al ofertei.

Persoanele fizice și juridice interesate sunt încurajate să trimită dosarele la adresa: concurs@motivation-md.org cu mențiunea „Expert Bază de date” sau direct la oficiul Asociației „MOTIVAȚIE” din Moldova (or. Chișinău, bd. Mircea cel Bătrân 48) până la data de 15 mai 2018, ora 21.00.

Cererile de informații privind acest concurs pot fi adresate în scris la adresa electronică: tudor@motivation-md.org până la data de 04 mai 2018.

Asociaţia „MOTIVAŢIE” din Moldova este o organizație non-profit și non-guvernamentală, fondată cu scopul de a promova drepturile persoanelor cu dizabilități și a contribui la procesul de incluziune socială a acestora.

Previous Înscrie-te şi află mai multe despre start-up-uri la workshopul "Leadership. Motivaţie. Start-Up".
Next JOB// Compania Rogob caută un Director pe Resurse Umane