JOB// Asistent de proiect la Centrul Naţional de Prevenire a Abuzului faţă de Copii

Centrul Naţional de Prevenire a Abuzului faţă de Copii, job, asistent de proiect

Centrul Naţional de Prevenire a Abuzului faţă de Copii (CNPAC) angajează asistent de proiect pentru proiectul „Răspunsul multidisciplinar la cazurile de violență față de copii prin crearea serviciului specializat bazat pe modelul Barnahus”. Acest proiect își propune să contribuie la îmbunătățirea cadrului legal și a practicilor de audiere și asistență a copiilor victime/martori  în condiții speciale, bazate pe standarde europene privind sistemul de justiție prietenos copilului și să promoveze bunele practici în domeniu.

Perioada de angajare: mai 2018 – mai 2019 ( cu posibilitate de extindere);

Poziţie: full-time (8 ore);

Responsabilități:

  • Organizarea și desfășurarea activităților logistice pentru activitățile proiectului (instruiri, conferințe, distribuire de publicații , etc);
  • Menținerea comunicării între echipa de implementare şi partenerii, beneficiarii proiectului;
  • Colectarea și sistematizarea informaţiilor necesare pentru întocmirea diverselor tipuri de rapoarte;
  • Ținerea evidenței tuturor documentelor, informațiilor, materialelor scriptice şi electronice privind activitățile din proiect;
  • Efectuarea traducerilor Română – Engleză – Română a documentelor curente;
  • Alte responsabilități necesare pentru buna desfășurare a proiectului.

Cerinţe faţă de candidat:

  • Studii superioare;
  • Experienţă de lucru pe un post similar de minimum 3 ani. Va fi apreciată ca avantaj experienţa profesională în cadrul ONG-urilor naţionale şi internaţionale din domeniul protecţiei drepturilor omului/copilului;
  • Cunoştiinţe privind reguli specifice de implementare a proiectelor;
  • Nivel avansat de comunicare scrisă şi verbală în limba  română.
  • Cunoaşterea obligatorie a limbii engleze;
  • Abilităţi şi aptitudini:  punctualitate, flexibilitate, identificare puternică cu obiectivele organizaţiei; capacitate de cooperare şi comunicare; bune abilităţi de organizare a timpului, sarcinilor şi locului de muncă; capacitate de a respecta termene limită; capacitate de multi – tasking;
  • Cunoașterea programelor Microsoft Office (Word, Excel, Power Point), Internet;
  • Locul de muncă: Chişinău.

Dosarul candidatului va include:

  • CV-ul candidatului cu indicarea a două referinţe şi datele de contact ale acestora.

Procesul de recrutare:

Depunerea dosarelor se va face prin email la adresa office@cnpac.org.md cu specificarea „Aplicare_asistent proiect” până la data de 7 mai 2018, ora 17.00. Telefon de contact: 022 75-88-06. Pentru interviu vor fi contactate doar persoanele selectate în baza dosarelor.

Centrul Naţional de Prevenire a Abuzului faţă de Copii este o organizație nonguvernamentală din Republica Moldova care promovează dreptul copiilor la protecţie împotriva oricăror forme de violență.

Previous Școală de vară pentru studenți din Moldova și SUA în domeniul expertizei sociale
Next Reinventează-ți localitatea: propune o idee de proiect și câștigă finanțare din Canada