JOB// Asistent de proiect la Centrul de Informare şi Documentare privind Drepturile Copilului din Moldova

CIDDC , job, asistent de proiect

Foto simbol: cdn0.tnwcdn.com

Centrul de Informare şi Documentare privind Drepturile Copilului din Moldova (CIDDC) angajează un asistent de proiect, pentru o perioadă de un an, cu posibilitatea extinderii termenului.

Angajarea este full-time, iar candidații vor trece printr-o perioadă de probă de 2 luni.

Responsabilități:

  • Participarea la procesul de planificare, monitorizare şi evaluare a activităţilor proiectului;
  • Oferirea suportului administrativ și logistic în cadrul proiectului,  inclusiv organizarea evenimentelor și asigurarea secretariatului acestora;
  • Menținerea comunicării între echipa de implementare şi partenerii, beneficiarii proiectului;
  • Colectarea și sistematizarea informaţiilor pentru întocmirea diverselor tipuri de rapoarte;
  • Centralizarea și păstrarea evidenței tuturor documentelor legate de proiect;
  • Alte responsabilități necesare pentru buna desfășurare a proiectului.

Cerinţe faţă de candidat:

  • Studii superioare;
  • Experienţă în management sau asistenţă în cadrul proiectelor. Experienţa de muncă în domeniul drepturilor omului/ drepturilor copilului va constitui un avantaj;
  • Competențe decomunicare scrisă şi verbală în limba română și rusă;
  • Cunoaşterea obligatorie a limbii engleze;
  • Abilităţi şi aptitudini: punctualitate;organizare a timpului, sarcinilor şi locului de muncă; capacitate de a respecta termene limită; multitasking;
  • Cunoașterea programelor Microsoft Office (Word, Excel, Power Point), Internet.

Ce oferă angajatorul:

  • lucru într-o echipă mică, dedicată de profesioniști cu experiență în diverse domenii (drept, educație, psihologie, asistență socială etc.), pentru care procesul este la fel de valoros ca și realizarea propriu-zisă a obiectivelor unui proiect/ activități;
  • oportunități de învățare/ dezvoltare continuă în domeniul drepturilor copilului și a implementării acestora în Moldova, inclusiv relaționarea cu autoritățile publice centrale și locale, dar și alte ONG-uri care lucrează în acest domeniu.

Procedura de recrutare a CIDDC se bazează pe angajamentul nostru ferm cu privire la protecţia față de toate formele de violență a copilului în cadrul proiectelor şi activităţilor noastre, precum și în afara organizației. CIDDC are o politică de protecţie a copilului; candidatul selectat va semna o declarație prin care se va angaja să respecte această politică.

Dosarul candidatului va include:

  • CV-ul candidatuluicu indicarea a două referinţe şi a datelor de contact ale acestora;
  • Scrisoare de intenție, maxim o pagină.

Persoanele interesate vor transmite dosarul la adresa de email: ciddc@yahoo.com. Data limită de depunere a dosarului este 11 mai.

CIDDC este o organizaţie nonguvernamentală fondată în anul 1999 cu misiunea de a contribui la crearea unui mediu favorabil pentru realizarea drepturilor copilului.

Previous Fundația Est-Europeană oferă granturi de până la 45 de mii de euro pentru tinerii antreprenori
Next Atelier de creație cu Alex Cosmescu pentru studenții de la Arte și tinerii artiști