Dacă ești convingător, acest job este pentru tine

publicitate

Agenția de publicitate Good Media anunță concurs pentru suplinirea postului vacant de manager marketing și vânzări.

Prezentare generală a postului:

  Un Manager Marketing și Vânzări asigură buna comunicare între agenție și client, astfel încât în realizarea campaniei publicitare să fie respectate cerințele acestuia din urmă. El realizează brief-ul de creație și participă la elaborarea strategiei de creație, a bugetului, și supervizează desfășurarea campaniei, păstrând legătura cu clientul pe toată durata acesteia.

Cerințe pentru candidat:

  • Studii superioare economice;
  • Experiență cel puțin 2 ani în agenția de publicitate;
  • Software: Operare PC – MS Office, cunoașterea elementară pachetelor Adobe CS și CorelDraw Graphics Suite – constituie un avantaj;
  • Cunoașterea limbilor: română, rusă, engleză.

Responsabilități și calități:

– Abilități de comunicare, negociere și relaționare puternice;

– Abilități analitice, informatice, de planificare și gestionare a timpului, de lucru în echipă;

– Entuziasm și aptitudini organizatorice;

– Identificarea și contractarea noilor clienți;

– Identificarea direcțiilor de dezvoltare și propunerea unor idei de promovare de produse/soluţii

noi pentru client;

– Organizarea activității de comunicare între departamente, în scopul de a asigura o eficiență maximă;

– Cunoașterea campaniilor de publicitate și pașii de implementare a acestora, precum și de realizare a diferitelor materiale;

– Realizarea obiectivelor de vânzări și profit ale companiei;

– Cunoașterea în profunzime a pieței locale;

– Cunoașterea specificului mediului de afaceri și legislația în domeniu;

– Specializarea continuă în tehnici de vânzare și marketing;

Persoanele interesate vor expedia CV-ul la adresa de e-mail: a.rusu@goodmedia.md

Sursa: https://www.facebook.com/groups/483238621687558/

comments powered by HyperComments
Previous Elaborează un eseu în limba engleză și câștigă 500 euro
Next Dacă aventurile împrejurul lumii te fascinează, nu rata acest eveniment