Casa Concordia angajează un pedagog responsabil și perseverent

copil

Denumirea poziţiei/postului: Pedagog

Organizația (angajatorul): Centrul de Plasament Temporar Republican ”Casa Concordia”

Orașul : Chișinău

Tip: Full time

Cerințe:

  • Studii superioare în domeniul pedagogiei și/sau psihologiei sau în domenii similare;
  • Experiență minimum 3 ani;
  • Participarea la cursuri, traininguri în domeniul pedagogiei generale, psihologia copilului (constituie un avantaj);
  • Experiența de lucru cu adolescenții constituie un avantaj;
  • Cunoașterea limbii române;
  • Cunoașterea limbii engleze și/sau germane constituie un avantaj;
  • Empatie și afecțiune față de copii, capacitate de interacțiune și comunicare;
  • Abilități de mediere a conflictelor, perseverență, energie, stăpânire de sine.

Responsabilități:

  • Participă activ la procesul de educare a copiilor;
  • Acționează pentru asigurarea unui mediu securizat pentru copii;
  • Organizează și participă împreună cu copiii la activități gospodărești (curățenie, servirea mesei), precum și la activități culturale;
  • Asigură supravegherea copiilor pe timp de noapte.

Salariu/Beneficii:

  • Salariu motivant;
  • Pachet social și condiţii bune de muncă;
  • Lucru în echipă într-o organizație dinamică și internațională;
  • Posibilitatea dezvoltării carierei într-o echipă de profesioniști.

Grăbește-te să-ți expediezi CV-ul la adresa de e-mail hr.moldova@concordia.or.at până pe 22 octombrie 2017.

Pentru mai multe detalii, nu ezita să contactezi angajatorul la numărul de telefon 0 22 23 55 81.

Sursa: civic.md

Previous Demonstrează-ți cunoștințele de matematică și limbă engleză în cadrul concursului SKOLAR
Next Dezvoltă-te personal și profesional, îndeplinind funcția de Business Developer la CEED